ARCHIWUM

jazda za grosze - archiwumZawartość numeru - 1 (36) 2007:          pobierz wydanie w pdf

Przed nami XI Międzynarodowe Forum Gazowe 2007
Tradycyjnie, z początkiem nowego roku, przedstawiciele branży LPG, CNG i LNG spotkają się w warszawskim hotelu Sofitel Victoria przy ulicy Królewskiej na XI już Międzynarodowym Forum Gazowym. Targi te są doskonałą okazją dla firm z całego sektora do przedstawienia swojej aktualnej oferty handlowej i do nawiązania nowych kontaktów, a także do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi w tym zakresie.
Autor: Redakcja

Budowa stacji paliwowej CNG
Planując budowę stacji tankowania sprężonym gazem ziemnym powinniśmy na wstępie określić maksymalne zapotrzebowanie dobowe na to paliwo. Uzyskamy wtedy wydajność dobową stacji, a po określeniu, jakie pojazdy będą tankowane i w jakim czasie, ustalimy jej godzinową wydajność i rodzaj urządzeń wyposażenia stacji.
Autor: Gerard Bartłomiejczyk

Oszczędzają bogaci - może i nam się opłaci ?
„Oszczędzać można nie tylko pieniądze lub ich substytuty – oszczędzać powinno się zdrowie, środowisko i wiele, wiele innych dóbr, których oceny wartości nie da się dokonać żadną miarą znaną wśród ludzi”
Autor: mgr inż. Grzegorz Jarzyński

Samochody używane z instalacją gazową
Czy kupując używany samochód z instalacja gazową niektórzy z czytelników nie spotkali się z przypadkiem gdzie jedyne, co można było zrobić przed transakcją zakupu to sprawdzić, czy faktycznie jest ona zamontowana?
Autor: mgr inż. Dariusz Wnuk

STELLA 4 DPI
Instalacja dla adaptacji na LPG aut z bezpośrednim wtryskiem benzyny
Autor: mgr inż. Bogusław Skarpetowski

Instalację gazową warto mieć od zaraz
Dlaczego warto zainstalować w swoim aucie omstalację gazową ?
Autor: mgr inż. Bogusław Skarpetowski

Zielona kraina - Brazylia
Brazylia jest największym krajem Ameryki Południowej i zajmuje niemal połowę kontynentu. To kraina wielu kontrastów i bajkowego bogactwa przyrody z dotychczas niezbadanymi puszczami, tropikalnymi plażami i ze wspaniałymi ludźmi, którzy zadziwiają odwiedzających swoją niespożytą energią, fantazją i zabawnością.
Autor: Redakcja© 2008 Jazda za grosze • projekt graficzny: Edyta Osiak • wykonanie serwisu: EXCOM Breza Kazimierz