ARCHIWUM

jazda za grosze - archiwumZawartość numeru - 4 (39) 2007:          pobierz wydanie w pdf

Mija kolejny rok polskiego autogazu
Końcówka roku zawsze napawa świąteczną radością i skłonnościami do podsumowań mijającego właśnie roku oraz różnych refleksji z tym związanych. Przedstawienie wydarzeń, które miały miejsce w branży autogazu w 2007 roku oraz podkreślenie interesujących zjawisk, na które należy zwrócić uwagę w nadchodzącym 2008 roku.
Autor: mgr inż. Grzegorz Jarzyński

Wtryskiwacz gazu a jazda na gazie
Konstrukcja wtryskiwacza gazu ukrywa wewnątrz wiele cech, których nie można rozpoznać z zewnątrz. Nie różniące się niejednokrotnie pomiędzy sobą wtryskiwacze wykonane są na różnych poziomach technologicznych i różnią się pomiędzy sobą znacząco - jakością i precyzją pracy - dawkowania gazu.
Autor: mgr inż. Grzegorz Jarzyński

www.zamontujgaz.pl
Unikatowa oferta, która zamiast tabelek i wykresów czy gaz się opłaca oraz kiedy się zwróci proponuje odwiedzenie serwisu zamontujgaz.pl . Wypełniając interaktywny formularz można w prosty sposób uzyskać informacje dotyczące adaptacji wybranego auta na zasilanie gazowe.
Autor: Manager Projektu J.W.

"Lepiej zapobiegać niż leczyć"
Znaczenie tego powszechnie znanego powiedznia najczęściej uświadamiamy sobie wtedy, gdy już walczymy ze skutkami choroby. Poza kosztem potencjalnej awarii samochodowej instalacji gazowej musimy do rachunku strat dopisać także spóźnienie do kina, teatru lub na wyciąg narciarki. Działania zapobiegawcze w okresie zimowym zależą od tyou posiadanej instalacji gazowej.
Autor: Paweł Szadkowski

Gazodiesle-ogólna charakterystyka
W ostatnich latach wzrost cen paliw płynnych i narastająca konkurencja zachęcają firmy zajmujące się alternatywnymi paliwami zasialającymi silniki spalinowe do intensywnych poszukiwań szerokiego zastosowania swoich produktów. Zakres oferowanych usług poszerza się również o adaptację silników wysokoprężnych (diesel) na zasilanie gazem.
Autor: Bogusław Skarpetowski

Zbiorniki LPG z Małopolski
Polmocon-firma z tradycjami, która od 2001 roku produkuje zbiorniki cylindryczne na LPG do samochodów osobowych i dostawczych, a od 2007 również toroidalne. Innowacyjne rozwiązania polegające na zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji pozwalają na zwiększenie pojemności roboczej zbiornika z armaturą wyposażenia wewnętrzną o ok. 3-5% w stosunku do typowych znanych na rynku konstrukcji.
Autor: Zdzisław Pilawski, Wiesław Kozłowski

Republika Czeska - kraj w sercu Europy
Republika Czeska - kraj potomków Czecha ze słynnymi knedlikami i Mamucią skocznią oraz wspaniałą Pragą odznaczona prestiżowym tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2000. Piękne, czeskie krajobrazy możemy przepierzyć wzdłuż i wszerz na gazie, tanio i w zgodzie ze środowiskiem bo u naszych sąsiadów jest wiele stacji oferujących gaz, a cena LPG i CNG jest niższa niż w Polsce.
Autor: Małgorzta Dąbrowska- Czerwonka© 2008 Jazda za grosze • projekt graficzny: Edyta Osiak • wykonanie serwisu: EXCOM Breza Kazimierz